אודות צבע טרי – יריד האמנות והעיצוב של ישראל

יריד האמנות והעיצוב צבע טרי מתקיים מדי שנה מזה למעלה מעשור בתל אביב, לבו הפועם של שדה התרבות הישראלי. היריד קם על מנת לשמש נקודת מפגש מזמינה בין הציבור הרחב, לבין אמניות ואמנים ישראלים, ומושך מדי שנה קהל סקרן ומעודכן של למעלה מ-30 אלף מבקרים.

מטרת היריד היא לקרב בין קהל צמא לתרבות לבין הקהילה היצירתית, לאפשר לציבור הרחב להכניס אמנות ועיצוב הביתה, ולהזרים משאבים לשדות האמנות והעיצוב המקומיים. צבע טרי נהנה משיתוף פעולה מצד מוסדות אמנות מובילים מהארץ ומהעולם, ומהווה מוקד משיכה לשוחרי אמנות מכל רחבי העולם.

המבקרים בצבע טרי נהנים מתערוכות של מיטב הגלריות המקומיות, תצוגות של מעצבים מובילים, ומחשיפתה השנתית של חממת האמנים, המציגה עבודות של אמנים ישראלים עצמאים בראשית דרכם המקצועית. יריד צבע טרי פועל ברוח מתכונתם של ירידי אמנות מקצועיים בינלאומיים, אך ייחודי בתפקידו כפלטפורמה להזנקת קריירות של אמנים מבטיחים.

חממת האמנים העצמאים היא פיתוח מקורי של יריד צבע טרי, בה מוצגים מדי שנה גופי עבודות חדשים ומלאים של אמניות ואמנים מבטיחים, בראשית דרכם המקצועית. חברות וחברי ועדת הקבלה, המורכבת מאוצרות, גלריסטים, מבקרות אמנות ואספנים מהארץ ומהעולם, בוחנות את תיקי העבודות האנונימיים ובוחרות על פיהם את מי שיעברו לשלב הבא. ההגשה האנונימית והרכב הוועדה המתחלף מדי שנה מבטיחים גיוון מירבי ושיוויון הזדמנויות לכל המועמדות והמועמדים. מרבית העבודות המוצעות לרכישה באתר זה נוצרו בידי בוגרי ובוגרות חממת האמנים של צבע טרי.

 

 

X